Z przyjemnością pragniemy zaprezentować kolejny nasz projekt. Tym razem jest to pierwszy etap realizacji dużej inwestycji deweloperskiej w Tarnowskich Górach. Tematem projektu jest budowa osiedla domów mieszkalnych. Pierwszy etap to 20 domów jednorodzinnych wolnostojących z garażami wbudowanymi. Domy podzielone są na dwa typy S129 i S161 różniące się powierzchnią i możliwościami adaptacji wnętrza w zależności od indywidualnego zapotrzebowania użytkowników.

Funkcja i estetyka to nie jedyny aspekt nad którym skoncentrowaliśmy się w trakcie prac projektowych. Duży nacisk położony został na ekonomiczne wykorzystanie energii. Dlatego właśnie zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania i bardzo dobre gatunkowo materiały. Zarówno ściany zewnętrzne jak i wewnętrzne projektujemy z Porothermu. Ściany zewnętrzne budynku ocieplamy warstwą 20 centymetrów styropianu a izolację dachu stanowi 30 centymetrów wełny mineralnej. Otwory okienne wyposażone zostaną w pięciokomorową ciepłą stolarkę pvc przeszkloną trzyszybowymi zestawami o współczynniku, k=0,7.

Kotłownia wyposażona jest w gazowy piec kondensacyjny oraz 250 litrowy zasobnik na ciepłą wodę z dwoma wężownicami do podgrzewania ciepłej wody, umożliwiający podpięcie układu solarnego. Budynek wyposażony jest w system wentylacji mechanicznej z rekuperacją i automatyczny by-pass oraz zabezpieczenie antyzamrożeniowe. Takie rozwiązanie techniczne zapewnia odzysk ciepła z wymienianego powietrza. Rozwiązanie to zdecydowanie ogranicza zużycie energii niezbędnej do ogrzania domu.

Energooszczędność budynku wspomaga ulokowanie i sposób funkcjonowania kominka – znajduje się on w środku budynku - wewnątrz salonu. Dzięki temu ciepło rozchodzi się promieniście po parterze budynku, a dodatkowo system wentylacji mechanicznej i rekuperacji efektywnie rozprowadza ciepło po całym domu.

Osiedle a właściwie jego pierwszy etap jest w trakcie realizacji. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie dewelopera www.domysielanka.pl .

created by Absolutt
architektura-bielsko.pl © 2011 Bielsko-Biała
Na stronie: projekty dla deweloperów, osiedla deweloperskie, inwestycje deweloperskie